Yağma

Hızlı ogame nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaBirçok oyuncu Hizli Ogame savaş oyunu olarak tanımlar. Ekonomik ve sosyal gereksinimler olmasına rağmen birçok açıdan doğru bir sözdür. Oyuncular aslında sadece savaşmaya muhtaç değildir, fakat kaynakları arttırmak ve prestij artırmak için gerçekten iyi bir yoldur. Diğer oyunculara saldırmak istemiyorsanız bile diğer oyunculardan gelen saldırılara karşı bu bölümü okumalısınız.

Güzel hedefleri nerden bulabilirim?

Sıralama

Bunun en iyi yolu çevrenizdeki gücünüz yetebilecek herkese casus sondası göndermenizdir. Gücünüzün nasıl yeteceğini ise oyuncu isimlerine filo sıralamasından bakarak öğrenebilirsiniz. Hedefin konumu da önemli bir etkendir. Uçuş mesafesi iyi hesaplanmalı ve olası bir geri dönüş kilidine karşı tetikte olunmalıdır.


Şimdi sıra filo göndermede

Eğer dikkate değer bir filo bulduysanız sıra filo kaldırmaya gelmiştir. Bu dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ayınız varsa oradan saldırı yapılmalıdır ve etrafta sizin önünüze filo çekebilecek ve ya geri dönüşünüzde kilit atabilecek birinin olup olmadığı iyi kontrol edilmelidir.

Eğer hedef offline ise yani oyunda değilse filo seçim sayfasından karşınızdaki filoyu yok edecek kadar filoyu seçin. Sonra görevi seçip koordinatları girdikten sonra filoyu gönderirsiniz.

Saldırı
Filo Secimi
Saldırı


Enkaz Alanı

Bir savaştan sonra mutlaka enkaz alanı oluşur. Enkaz alanında oluşacak hammaddelerin tamamının alınması çok önemlidir. Yetecek kadar Geri dönüşümcünüz ( kısaca gd ) varsa gdler savaştan önce sökmeye gönderilmeli ve süre buna göre ayarlanıp savaş gdlerden önce gerçekleşecek şekilde düzenlenmelidir. Eğer gdniz yetmiyorsa gd desteği almanız ve bunu da operatörlere bildirmeniz gerekmektedir.

Filo menüsüne giderek gdler seçilir ve görev harabe sökmek olarak harabeye yollanır veya Galaksi üzerinden enkaz alanı belirlenir enkaz a tıklanıp otomatik gd seçimi ile gönderilir.

Saldırı
Saldırı

Ne zaman bir saldırı karlı olur?

Kaybedilen miktar kazanandan az ise karlı bir savaş oluyor demektir. Tabi bunun yanı sıra saldırdığınız zaman gezegen ve ya aydan alacağınız hammaddeyi de hesaplamanız gerekmektedir. Genel olarak kaybettikleriniz kazandıklarınızdan azsa karlısınızdır.

Kurallar

Bir kişiye ait gezegen ve aya 24 saat içinde 6’dan fazla saldırmak ve ya ittifaklar arası savaş ilanından sonra 12 saat içinde limit dışında saldırı yapmak yasaktır.

Buradaki saldırı limitini oynadığınız evren belirler. Evren kurallarını okumayı ihmal etmeyin.


OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif