Ay

Hızlı ogame nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaAy güvenilir bir filo için en uygun yoldur. Bir kişiye gizlice saldırmak, saniyede filonuzu galaksinin herhangi bir yerine ışınlamak bunların hepsini bir ay sayesinde yapabilirsiniz. Bu yüzden bir ay sahibi olmak için yasal tüm yolları zorlayınız.

Ay nedir?

Gezegen sahibi olmanın aksine ay’ı farklı yollardan herhangi bir kademe ilerletmeden sahip oluruz. Ay için gerekli olan tek şey bir saldırı ve çıkacak olan harabenin büyüklüğüdür. Bir ay sadece saldırıya uğramış bir gezegen üstünde çıkabilir ve bir gezegen üstünde ancak bir ay çıkabilir. Aylarınızı eğer küçükse silebilir ve büyüğü için en iyisini deneyebilirsiniz.

Ay oluşturmak enkazın yoğunluğuyla alakalıdır.100.000 harabe %1 ay çıkma olasılığı 2.000.000 harabe miktarı yüzde 20 ay çıkma olasılığı demektir. Bunu da 1667 hafif avcı rahatlıkla karşılar.

Ayın büyüklüğü genelde çıkma oranıyla paraleldir.%20 harabe oranında en büyük ay çıkma olasılığı vardır fakat yine de bir kesinlik yoktur. Bir çok deneme gerekebilir hedeflenen en büyük ay çapına 8,944 ay çapına ulaşmak için.

Nasıl bir ay sahibi olabilirim?

Bir savaş oldu ve bu savaştan sonra o gezegende ay çıktar veya anasayfada Ay oluştur bölümünden 20.000 Karanlık Madde karşılığında alınabilir. En kötü ihtimalle bütün filonuzu kurtaramazsınız ve yok olur bunun karşılığında ise bir teselli ayı sahibi olabilirsiniz. Eğer bir saldırı planlayıp gezegende gerekli miktarda filo bırakırsanız sizin için elbette çok iyi olur.

Bunun bir başka en iyi yolu belirtilen filoları yem olarak gezegende bırakmaktır. Güzel bir tuzak ile eğer şansınız varsa hem kar edebilir hem de bir aya sahip olabilirsiniz.

Tabi ki bu tam olarak emin olunmayan bir yoldur. En güvenilir ve en temiz yolu bir arkadaşınız ile anlaşmalı olarak ay denemenizdir. Böylelikle kurallar dahilinde istediğiniz kadar ay çıkartmayı deneyebilirsiniz. Moonshots and pushing.

Sonunda bir ayım oldu, peki şimdi ne olacak ?

Anasayfa

Ay’a sahip olduğunuz an yapacağınız ilk işlem Ay istasyonunu geliştirmek olacaktır. Temelde ay üstündeki tüm alanların genişliği bu binaya bağlıdır.

Ay merkez istasyonu yapıldıktan sonra yapılacak en iyi adım robot fabrikası 2 kademe basmaktır. Bunun amacı ay geçit istasyonunu bir an önce basmaktır. Daha sonra yapacağınız iş ise Radar İstasyonunu geliştirmektir.

Tamamlandığında daha hızlı bir büyüme için ay merkez istasyonunu seviye 3 e kadar çıkarmalısınız. Bir ayınız varsa bunu genişletmeniz lazım yoksa ayınız tam olarak büyüyemez ve hedeflere açık bir hal alır. Ayınızın üstünde alanınız bitse bile bunu genişletebilirsiniz

Ay’da filo basılmamalıdır. Çünkü ayda üretime verilen filo eksik binalar sebebiyle gezegende üretildiğinden Çok daha fazla zaman alır o sebeple en mantıklısı gemi üretiminin gezegende yapılması ve Ay’a yollanmasıdır.

Ay gezegenlerin aksine Ölüm Yıldızı ( Rip ) ile patlatılabilir. Bu sebeple önlem almak için ayınızda savunma basabilirsiniz. Ama bu genede saldıranı gücüne gere ayın patlamasına engel olmayabilir.

Filonuzu ayda daha güvenilir halde tutabilirsiniz bu yüzden tüm filonuz ve tüm hammaddelerinizi aylarda tutunuz:Ay Kılavuzu.

Radar İstasyonu nedir?

Radar
Radar - Rapor

Eğer bir radar istasyonunuz varsa bu Hizli Ogame’de en tehlikeli silahlardan birisiniz anlamına gelir. Bu silahla filoları ve ya gezegenlerdeki savunmaları yok edemezsiniz. Fakat diğer filoları gözetleyebilir ve haklarında bilgi toplayabilirsiniz. Galaksi menüsüne girin gezegenlerin üstüne tıklayabileceksiniz, tıklarsanız eğer gezegendeki birçok hareketi görebilirsiniz. Eğer seviye 3 radar istasyonunuz varsa 8 sistem görebilirsiniz sağlı ve sollu olmak üzere. Her bir tıklamada 500.000 deu harcanır Kör falanks kılavuzu..
Sıçrama geçidini nasıl kullanırım?

Bir sicrama geçiti kullanma

Eğer aylarınızı ve dolayısıyla gezegenlerinizi galaksi boyunca yayarsanız etrafınızı araştırmak için bir sürü deu harcamanız gerekir. Fakat iki ay arasında ücretsiz de dolaşabilirsiniz. Bunun en iyi yolu her iki aya sıçrama geçidi basmaktır. Bunun için geçide tıklayın ve filonuzla birlikte sıçrayacağınız ayı seçin. Bütün filoları sıçratabilirsiniz aynı zamanda belirli miktarda filonuzu da sıçratabilirsiniz. Fakat unutmayın bu geçitler sadece filolar içindir hammadde taşınamaz ve 1 saat içinde 1 defa kullanılabilir.

Geçit baskın anlarında filonuzu kaçırmak ve ya saldıran birinin önüne filo çekmek için en iyi yoldur.

Filomu şimdi güvenle saklayabilir miyim?

Bir ayın en güzel taraflarından biri de düşman radarları tarafından filo hareketlerinin görülemez olmasıdır. Bu konuda en iyi yöntemler için lütfen tasarruf bölümüne bakınız.Tasarruf.

Nasıl ayım yok olabilir?

Aylar yenilemez değildir ayları yok etmek için ölüm yıldızları vardır. Ay Kılavuzu.

OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif