Araştırma

Hızlı ogame nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaOGame pvp de ilerlemek istiyorsanız, kendinizi binalar ve savaş birimleriyle sınırlandıramazsınız. Ayrıca, araştırmaya zaman harcamanız gerekmektedir, çünkü araştırma ile yeni bilgiler edinerek, daha güçlü gemiler inşa edebilir ve daha fazla gezegende koloni kurabilirsiniz. İmparatorluğunuzu geliştirirken araştırmaya yatırım yapmayı asla unutmayın, yoksa diğer oyunculardan geri kalırsınız.

Bilgi

Hizli Ogame de araştırma sistemi gerçekten basit ve anlaşılması kolaydır. Her şeyden önce, tesislerde bulabileceğiniz bir araştırma Laboratuvarını inşa etmeniz gerekmektedir. Bundan sonra, araştırma listesini görebilirsiniz. Şu anda, araştırmaların birçoğu gri renklidir yani şartların karşılanmadığı anlamına gelmektedir. Birçok araştırma en azından belirli bir seviyede araştırma Laboratuvarı veya x seviyesindeki başka bir araştırma gerektirir - ilgili teknoloji ağacına tıkladığınızda mantığını anlayacaksınız. Bu ilke araştırmaların sadece yavaş yavaş yapılabilmesini sağlar, bu nedenle en başta bu konu da stres yaşamayacaksınız.

Bir araştırma yapmaya karar verdiğinizde, ilk önce gerekli kaynakları üretmeniz gerekecektir. Neredeyse tüm araştırmalar belirtilen miktarlarda metal, kristal ve deuterium'a ihtiyaç duyar - gezegende yeterli kaynak yok ise, araştırma gri renkli gösterilecek ve araştırmaya yakalayamayacaksınız. İlk geminizi inşa edebilmeniz için, yanmalı motor takımına daha kesin bakmalısınız ve uygulama seviyesi 1 olmalıdır. Olay neredeyse binaları geliştirmek gibi olup araştırmalar da belirli zamana ihtiyaç duyar ve iptal edilebilir ve kaynaklarınızı geri alabilirsiniz. Ancak, tamamladığınız araştırmalar iptal edilemez.

1. Seviye yanmalı motor takımı ve son bölümde inşa edilmiş olan tersane ile, artık hafif avcıları ürete bileceksiniz. Ancak, ilk önce yanmalı motor takımının ikinci seviyesine ve ayrıca tersanemize kaynaklarınızı yatırmak daha mantıklıdır, çünkü küçük nakliye gemilerini üretmeye başlayacaksınız. Bu pratik gemiler ile, daha çok saldırıcı amaçlı olan hafif avcılara göre çok daha fazla kaynak taşıyabileceksiniz.

Başarılar Ödülü:
İlk küçük nakliye geminizi inşa ettiğinizde, +2% Hafif Savunma ve +2% Hafif kalkan alacaksınız.


Ayrıca, tüm diğer binaları, gemileri, savunma binalarını ve araştırma laboratuvarını etkinleştirebilirsiniz. Karşılamanız gereken şartları ilgili teknoloji ağacında bulabilirsiniz. Ancak, her yeri araştırmamalısınız, bunun yerine kendinize bir hedef belirlemeli ve binaları sırayla inşa etmelisiniz.

Birlikte daha iyi sonuçlar

Maliyetin yanı sıra, araştırma süresi de önemlidir, çünkü bir defada sadece bir araştırma yapabilirsiniz. Tüm diğer araştırma planları sıraya alınacaktır. Bu süre bir taraftan teknoloji maliyetlerine diğer taraftan araştırma Laboratuvarının seviyesine bağlıdır - seviye yükseldikçe daha hızlı araştırma yapabilirsiniz.

Bu nedenle, gelişmiş bir araştırma Laboratuvarına sahip olduğunuzda yeni teknikleri yeterince hızlı etkinleştirebilecek siniz. Yalnız bu şekilde oyunda ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Ancak unutmayın, araştırma yaparken Laboratuvarınızı geliştiremeyecek ve Laboratuvarınızı geliştirirken, araştırma yapamayacaksınız. Ayrıca, başlangıçta farklı gezegenlerde farklı laboratuvar faydasızdır, çünkü sadece bir laboratuvarda araştırma yapabilirsiniz ve şu anda farklı laboratuvar araştırma süresi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayacaktır.

Daha sonra galaksiler arası araştırma ağını araştırdığınızda bu durum değişecektir. O andan itibaren, araştırmalarınızı hızlandırmak için laboratuvar birleştirilebilecektir. Her seviye için, bir başka laboratuvar birleştirilebilir; 3. seviyede farklı gezegenlerdeki 4 laboratuvar birlikte çalışabilir. laboratuvar seviyeleri sadece eklenebilir, 8. Seviyedeki 4 laboratuvar 32. seviyedeki bir laboratuvar ile aynıdır. Araştırma ağını geliştirerek, araştırma süresi kısalacaktır; her şeyden önce, bu oyunun ileri aşamaları için önemlidir, çünkü bazı teknik seviyeleri haftalar veya aylar alabilmektedir. Ancak, araştırmayı başlattığınız Laboratuvarın seviyesi hesaba dahil edilen ilk laboratuvar seviyesi olacağını aklınızda tutun. Başka bir gezegendeki en yüksek olan bundan sonra eklenecek, daha sonra ikinci en yüksek vs.

Detay:
A Gezegeni - 10. Seviye Araştırma laboratuvarı

B Gezegeni - 12. Seviye Araştırma laboratuvarı

C Gezegeni - 8. Seviye Araştırma laboratuvarı

 

C gezegeninde araştırmayı başlatmanız ve 1. seviye IRN (Galaksiler arası Araştırma Ağı)'ye sahip olmanız halinde, ilk olarak C gezegenindeki Laboratuvarı ( ve sonra ikinci en yüksek Laboratuvarı (bu durumda B gezegenindeki laboratuvar) hesaba katacaktır, sonuç olarak 20. Seviye laba sahip olacaksınız.

Bilgi Hazinesi

4 bölüme ayrılmış toplam 16 araştırma komutanız altında olacak ve bunların her biri kendi özelliklerine sahiptir. Burada tüm araştırmaları açıkladık böylece yanlış bir yatırım yapmayacaksınız.

Temel araştırmalar

Araştırmaların çoğu temel olarak diğer araştırmaları veya birimleri etkinleştirmek için tasarlanmıştır.

Enerji Teknolojisi
Oyunun başında, sadece diğer araştırmalar için önemli bir ihtiyaçtır, daha sonra füzyon reaktörüyle birlikte önemli hale gelir, çünkü enerji üretimi önemli düzeyde bu araştırmaya dayanmaktadır.
Enerji Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 1
 
 
 
 
 

Lazer Teknolojisi  
Lazer Teknolojisi bazı araştırmalar ve gemiler için zorunludur, firkateyni yaptıktan sonra, tamamlanır.
Lazer Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 1
Enerji Tekniği 2
 
 
 
 

İyon Teknolojisi
İyon Teknolojisi , sadece plazma tekniği ve kruvazörler için ön koşuldur. Tüm diğer seviyeleri sadece istatistik içindir.
Iyon Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 4
Enerji Tekniği 2
Lazer Tekniği 5
 
 
 

Hiperuzay Teknolojisi 
Galaksiler arası araştırma ağını geliştirmek ve hiper uzay sürüşlerini araştırmak için önemli bir araştırmadır.
HiperUzay Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 7
Lazer Tekniği 5
Koruyucu Kalkan Tekniği 5
 
 
 

Plazma Teknolojisi
Plazma Teknolojisi, bombardıman gemileri ve en güçlü savunma yapısı olan plazma atıcı için önemli bir şarttır. 7. yıl dönümü haftasında (15/11/2012) plazma tekniği büyüdü ve her seviye metal ve kristal madenlerinin üretimini arttıracaktır. Bu tekniğin her yeni seviyesi metal üretimini %1 ve kristal üretimini %0.66 arttıracaktır.
Plazma Teknolojisi
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 4
Enerji Tekniği 8
Lazer Tekniği 10
Iyon Tekniği 5
 
 

Sürüş araştırmaları

Her gemi evrende hareket etmek için sürüşe ihtiyaç duyar, tipi ise gemiye bağlıdır. Ancak sürüş araştırmaları sadece gemileri etkinleştirmek için önemli değil aynı zamanda her seviye uçuş hızlarını arttırır.

İçten Yanmalı Motor
Hafif avcılar, casus sondaları, geri dönüşümcüler ve küçük (araştırma implus motor takımı seviyeniz 5'e kadar) ve büyük nakliye gemileri yanmalı motor takımı ile uçar. Her araştırma seviyesi bu gemilerin temel hızını %10 arttırır.
Yanmalı Motor Takımı
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 1
Enerji Tekniği 1
 
 
 
 

İmpuls Motoru
Bu araştırma, ağır avcılar, koloni gemileri, kruvazörler, bombardıman gemisi (araştırma hiper uzay iticisi seviyeniz 8'e kadar) ayrıca gezegenler arası roketlerinin hızlarını arttırır. Bunlar başka bir bölümde ele alınacaktır. Bu gemilerin her biri her seviyede %20 daha fazla hız kazanır. 5. seviye tamamlandığında, küçük nakliye gemileri impuls motor takımını kullanmaya başlar.
Implus(Içtepi) Motor Takımı
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 2
Enerji Tekniği 1
 
 
 
 

Hiperuzay Motoru
Komuta gemileri, firkateynler, muhripler ve ölüm yıldızları bu iticiyi kullanır. 8. seviyeye ulaştığınızda, bombardıman gemisi de hiperuzay iticisine sahip olur. Bu gemiler, hiperuzay itici araştırmasının her bir seviyesinde %30 daha fazla hız kazanacaktır.
Hiper Uzay İticisi
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 7
Enerji Tekniği 5
HiperUzay Tekniği 3
Koruyucu Kalkan Tekniği 6
 
 

Gelişmiş araştırmalar

Gelişmiş araştırmalar, sadece önemli oyun ögeleri için şartlardır; hesabın birçok merkezi özelliğini de geliştirirler.

?Casus Teknolojisi
Bu araştırmaya casus sondaları inşa etmek ve diğer oyuncularda casusluk yapabilmek için ihtiyacınız var. Casusluk bölümde bu konu hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz Casusluk.
Casusluk Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 3
 
 
 
 
 

Bilgisayar Teknolojisi
Bilgisayar Teknolojisinin her yeni seviyesinde, aynı anda bir fazla filoyu gönderebilirsiniz. Ayrıca, 10. Seviyede bir nanit fabrikası inşa edebileceksiniz.
Bilgisayar Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 1
 
 
 
 
 

Sefer Araştırması
Bir tarafta bu araştırma seferlerimizi diğer tarafta koloni sayınızı etkiler. Seferler ve Kolonileştirme bölümlerinde daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Keşif Seferleri ve Kolonizasyon.
Astrofizik
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 3
Enerji Tekniği 1
Implus(Içtepi) Motor Takımı 3
Casusluk Tekniği 4
 
 

Galaksiler Arası Araştırma Ağı
Bu bölümde detaylı olarak açıklandığı üzere, Galaksiler arası Araştırma Ağı iki veya daha fazla araştırma Laboratuvarını (seviyesine bağlı olarak) birleştirmemizi sağlar ve böylece ihtiyaç duyulan araştırma süresini azaltır.
Galaksiler Arası Araştırma Ağı
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 10
Enerji Tekniği 5
HiperUzay Tekniği 8
Bilgisayar Tekniği 8
Koruyucu Kalkan Tekniği 5
 

Graviton Araştırması (1)
Gravitasyon tekniği HizliOGame' deki en güçlü gemileri inşa etmenizi sağlar. Buna özel bir bölüm bulunmaktadır, çünkü diğer araştırmalarda bulunmayan özelliklere sahiptir.
Gravitasyon Araştırması
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 12
 
 
 
 
 

Savaş araştırmaları

Gemi ve savunma sayıları bir savaşta farklılık yaratan tek şey değil. Savaş araştırmaları da sonuçlar üzerinde büyük bir role sahiptir, bu nedenle göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Zırh Teknolojisi
Tüm gemilerin ve savunma yapılarının dayanıklılığını %10 arttırır ve böylece silahlara karşı daha dayanıklı olur.
Zırh Teknolojisi
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 2
 
 
 
 
 

Kalkan Teknolojisi
Bu araştırmanın her bir seviyesi ile, gemilerimizin ve savunma yapılarınızın silahları %10 daha fazla zarar verir.
Koruyucu Kalkan Tekniği
Gereksinimler:
Araştırma Laboratuvarı 6
Enerji Tekniği 3
 
 
 
 

OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif