Savunma

Hızlı ogame nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaGemiler bir saldırı için vazgeçilmez iken, defansif oyuncular için gezegenlerini diğer oyunculardan korumalarını sağlayacak savunma yapıları bulunmaktadır. Bunlar gemilerle aynı şekilde inşa edilir ve saldıran gemilere karşı savaşmak için her zaman hazırda bulunur. Bir kişinin inşa ettiği savunma birimlerine bağlı olarak, büyük bir savunmanın diğer oyuncuların saldırılarını karsız yapabileceğinden dolayı bir kişi kaynaklarını diğer oyunculardan az veya çok koruyabilir. Buna rağmen, sistematik olarak sıkı bir savunmaya sahip gezegene (kaplumbağa adı verilirler) saldıran oyuncular da bulunmaktadır.

Dengeli savunma yapıları

Bir filo oluştururken, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu savunma içinde geçerlidir. Savunma yapılarının miktarı her zaman savunmanın inşa edildiği gezegen / ayın ihtiyaçlarına her zaman uygun olmalıdır. Amacınız sadece gece ürettiğiniz kaynakları korumak ise, yüz binlerce puan kıymetinde devasa bir kaplumbağa inşa etmeniz aşırı öldürücü olacaktır.

Ancak, tüm filoyu savunmak istiyorsanız (en azından bir süre), şüphesiz ki daha büyük bir savunmaya ihtiyacınız var. Farklı birimlerin doğru karışımı da önemlidir. Küçük gemiler gibi, küçük savunma birimleri "ölmeye giden askerler" rolünü üstlenebilir bu arada büyük çarpışma için büyük silahlar üretebilirsiniz.

Savunmanız ne kadar güçlü olursa olsun, tasarımı ne kadar iyi planlanmış olursa olsun, en iyi savunma asla kullanılmamış olandır. Evrendeki en güçlü oyuncular için bile karsız olmanız halinde, saldırılmayacağınızdan %100 emin olabilirsiniz.
İstisnalar::

  • yukarıda belirtilen "kaplumbağa avcıları". Sadece eğlence için sizi parça parça ayırabilir.
  • Savunma maliyetinin belirli bir %'sinin yerle bir edilmesi halinde enkaz arsasına gittiği özel bir evrende oynuyorsunuz (def-to-DF birimleri). Böyle bir evrende, savunmanın bir saldırıdan kaçamayacağından büyük bir savunma güçlü filoya sahip tüm oyuncular için ücretsiz bir hamburger gibidir.

Yeniden inşaat şansı

Belirttiğimiz gibi, savunma birimleri uçamaz veya sihirli bir şekilde ortadan kaybolamaz, bu nedenle saldırılardan kaçamazlar. Ancak, bir saldırı sırasında yok edilmeleri halinde, bu bir son değildir. OGame'de her türlü savunmanın bir saldırı sırasında yok edilmesinden sonra %30 onarılma şansı bulunmaktadır. Premium özellik olan Yatırım içersinde "Savunma" kullanmanız halinde, şans %60'dir (bakınız Premium özellikler).Premium özellikleri).

Bu özellik, savunmanızın düşmanlar tarafından sadece 1 turda silinmesine izin vermez. Her şey gitmeden önce gezegeninize belirli sayıda saldırılar yapmalıdır. Bir savunmayı yok etmenin başka bir yolu da gezegenler arası roketlerin kullanılmasıdır.

Farklı savunma binaları

Tüm savunmaların aynı amacı bulunmasına rağmen, yani gezegeni düşman saldırılarından korumak bazı birimler diğerlerine göre daha uzmanlaşmıştır. Temel olarak filolarla aynıdır. Tüm birimler kendi önemli rolünü oynar ancak diğerleriyle birlikte kullanıldıklarında en etkili olurlar.Unutmayın her savunmanın ve her filonun bir karşı birimi vardır, aşağıda bir kaç savunma birimini ele aldık bir çok savunma mevcut bunları iyi kordine etmek gerekir.

Füze Fırlatıcı
Hızlı OGame'deki ilk inşa edilen savunma birimi Roketatardır. En ucuz birimdir de. Özellikle, daha sonraki oyun aşamalarında "ölmeye giden askerler" olarak... düşman ateşini geniş bir alana yaymak için devasa kütleler olarak kullanılır ve büyük silahlara sağ kalmak ve zarar dağıtmak için daha fazla şans tanır. En büyük dezavantaj ise, bazı gemi tiplerinin (özellikle gezegen bombacılar) bunlara karşı daha yüksek hızlı ateş açma gücü olmasıdır. Bu nedenle bunları Işın Lazeriyle birlikte kullanmalısınız.
Rocketlauncher
Maliyet:
Metal: 2.000
Crystal: 0
Deuterium: 0

Hafif Lazer Taret
Hafif Lazer Topu ikinci ölmeye giden asker-birimidir. Füze Fırlatıcıdan daha pahalıdır, daha iyi özelliklere sahiptir ve gezegen bombacılar bunlara karşı hızlı ateş açma üstünlüğüne sahip değildir.
Light Laser
Maliyet:
Metal: 1.500
Crystal: 500
Deuterium: 0

Ağır Lazer Taret
"Ölmeye giden asker" rolü için çok pahalıdır, ancak herhangi bir iyi savunmada kesinlikle bulunmalıdır. Özellikle ağır lazerin her bir ateşinin 1 hafif avcıyı yok edebildiğinden dolayı hafif avcılara karşı etkilidir.
Heavy Laser
Maliyet:
Metal: 6.000
Crystal: 2.000
Deuterium: 0

Küçük Kalkan Kubbesi
Kalkan kubbeleri düşman gemilerine hiç bir zarar vermez (sondalar hariç) ancak amaçları da bu değildir.

Oyunun ilk aşamalarında, 1 küçük kalkan kubbesi tek başına sadece nakliye gemilerinden oluşması halinde tüm düşman filosunu savuşturabilir. Bunun nedeni de bu gemilerin kalkanı delebilme gücüne sahip olmamaları ve bu nedenle kubbeyi yok edememeleridir.

Bir gezegen için sadece 1 küçük kalkan kubbesi inşa edebilirsiniz.
Small Shield Dome
Maliyet:
Metal: 10.000
Crystal: 10.000
Deuterium: 0

Büyük Kalkan Kubbesi
Küçük kalkan kubbesi için geçerli olan büyük kalkan kubbesi için de geçerlidir... sadece daha büyüktür. Hafif Avcılar bile büyük kubbeye zarar veremez ve evlerine boş elle dönerler. Bir gezegen için sadece 1 büyük kalkan kubbesi inşa edebilirsiniz.
Large Shield Dome
Maliyet:
Metal: 50.000
Crystal: 50.000
Deuterium: 0

Füze Yakalayıcı
Yakalayıcı roketler özel savunma binalarıdır. Düşman gemileriyle savaşmak için değil size doğru gelen Gezegenlerarası Roketleri vurmak için tasarlanmıştır. Her yakalayıcı sadece bir gezegenlerarası roketi vurabilir. Daha fazla bilgi için Gezegenlerarası Roketlere bakınız. GezegenlerArasi Füzeler .
Anti-Ballistic Missile
Maliyet:
Metal: 8.000
Crystal: 0
Deuterium: 2.000

GezegenlerArası Füze
Gezegenelerarası Roketler ile gemilerinizi göndermeden bir gezegendeki savunma binalarını vurabilirsiniz. Savunmayı yeniden inşa edilme imkanı olmadan yok ederler. Bunları kullanarak tüm savunmayı yok edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Gezegenlerarası Roketlere bakınız. GezegenlerArasi Füzeler .
GezegenlerArası Füze
Maliyet:
Metal: 12.500
Crystal: 2.500
Deuterium: 10.000


OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif