Casusluk

Hızlı ogame nasil oynanır
Jump to: Navigasyon, aramaBaşka gezegenlerin ve ya ayların kısacası diğer oyuncuların gezegeninde ne olup bittiğini bilmek ve araştırmak daha çok bilgi toplamak için casusluk yapmanız gerekmektedir. Bundan sonraki adım ise baskın(savaştır)ki bu sonraki başlıkta da bunu anlatacağız. Casusluk gezegen yapıları, savunmaları, filoları ve kaynakları hakkında bilgi edinmemizi sağlar. Yağmalama.


Gereksinimler Nelerdir?

Bunun için casusluk tekniği gerekmektedir. Casusluk tekniği içinde bilimsel araştırma laboratuvarı seviye 3 olması gerekmektedir. İlk etapta sadece filoların gezegenine geldiğini görebilirsiniz. Seviye 4 ten sonra gemi türlerini seviye 8 den sonra hangi gemi türlerinde kaç tane geldiğini görebilirsiniz. Bu da size bilgi açısından çok şey katar. Savunmalarınız ve saldırılarınız için çok önemlidir.

Seviye 2 den sonra ise casusluk sondası basabilirsiniz. Bu çok önemli bir adımdır ve çevredeki gezegenler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Casusluk nasıl yapılır?

Casusluk

Eğer bir casus sondanız varsa siz düşmanlarınıza karşı casusluk fırsatı elde etmiş olursunuz. Galaksi menüsünde gezegenlerin yanında casus sondası imgesi tıklanarak hızlı bir şekilde casus sondası yollanabilir. Bu sondaların sayısını ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Hangi bilgiler toplanabilir?

Casusluk

Eğer casusluk seviyeniz uygunsa diğer gezegenlerde ki hammadde, bina, gemi, araştırma ve savunma birimlerini rahatça görebilirsiniz Fakat düşmanınız sizden daha üstün bir casusluk seviyesine sahipse sadece madenlerini görebilirsiniz. Seviyeniz arttıkça görebileceğiniz bilgiler artabilirler:

Kendi casusluk seviyeniz düşmanlarınızınkinden yüksekse 1 sonda bile tüm bilgileri toplamanıza yeterli olacaktır.

OGame Yeni Evren
İsim alanları

Variants
Aktif